Kőszegszerdahelyi Tagiskolája
Kőszegszerdahelyi Tagiskola (archívum)

Kőszegszerdahelyi tagintézmény rövid története

Az iskola 1965-ben épült, a korszerűtlenné vált régi iskola kiváltására. 1987-ben bővítették, ekkor épült a tornaszoba, még két tanterem és a vizesblokk.

A 2004/2005-ös tanévig 5 kőszeghegyaljai település (Cák, Bozsok, Kőszegdoroszló, Kőszegszerdahely és Velem) körzeti általános iskolájaként működött. A 2005/2006-os tanévtől kezdődően, kistérségi együttműködési megállapodás keretében, ugyanazon beiskolázási körzettel, a kőszegi Bersek József Általános Iskola Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és Pedagógiai Szakszolgálat intézményegységeként, a 2007/2008-as tanévtől a Kőszegi KIKI tagiskolájaként működünk.