Ha bejelölöd a csillag melletti négyzetet, akkor megjegyzem, és ha legközelebb jössz, rögtön ez az iskola fog megjelenni.
> Bersek József Általános Iskola > Aktuális > BALLAGÁS ÉS TANÉVZÁRÓ ÜNNEPÉLY – 2026. június 23.

BALLAGÁS ÉS TANÉVZÁRÓ ÜNNEPÉLY – 2026. június 23.

„Tanuld meg a víztől követni utadat...
Tanulj meg a Naptól szüntelen haladni.”

Fotóalbum
Iskolánkban a ballagást és a tanévzáró ünnepélyt együtt tartottuk meg az iskola tornatermében 2026. június 23-án. A műsorban a hetedik osztályosok nevében Móricz Virág és Szabó Lénárd búcsúzott a végzősöktől, majd Tóth Noel megható szavalatát hallgathattuk meg. A ballagó diákok nevében Vajda Virág mondott köszönetet a tanároknak a türelemért, a diáktársaknak a közös élményekért, és a szülőknek a végtelen szeretetért, támogatásért. A pillanatot még felemelőbbé tette a végzős Kovács Flórián zongorajátéka. Az ünnepség egyik legszebb momentumaként a nyolcadikosok énekelték el Ákos „Ilyenek voltunk” című dalát, amellyel közösen búcsúztak el az iskolától. Ezt követően a ballagók felkötötték az emlékezés szalagját az iskola disz zászlajára, majd ünnepélyesen átadták azt a hetedikeseknek, hogy őrizzék és vigyék tovább a Bersek hagyományait.
Tanévzáró műsorunkat Málovits Zoé (4.a) vidám verse és a BE-JÓ mini művésznők hangulatos produkciója indította.
Ezt követően iskolánk igazgatónője, Kovácsné Szabó Éva ünnepi beszédében elbúcsúzott a ballagóktól, illetve az eltelt tanév közös eredményeit, sikereit méltatta. Idén is nagyon szép eredményeket értek el diákjaink. A legügyesebb, legszorgalmasabb diákok, sportolók felkerültek az iskola büszkeségtablójára, ahol a fényképeik mellett az eredményeik is olvashatók. A kiemelkedő eredményt elért tanulóknak iskolánk igazgatónője jutalomkönyvet adott át.
Kovács Flórián (8.b) díszoklevél és a „Bersek József Általános Iskoláért” emlékérem elismerésben részesült. Pusztai Dániel (8.b) a sport területén elért kimagasló eredményeiért szintén emlékérmet vehetett át. A Bersek József Általános Iskola Szülői Munkaközösségének továbbtanulási támogatását a nyolc éven át végzett kiemelkedő tanulmányi munkájáért Szanykova Zsófia (8.a) és Vers Balázs (8.b) érdemelték ki. Szanykova Zsófia díszoklevél kitüntetésbe is részesült.
Tóth-Percze Mária - a 7. a osztályfőnöke, gyermek- és ifjúságvédelmi felelős, a természettudományos és sport munkaközösség vezetője - a tantestület szavazata alapján, munkája elismeréseként a „Bersek József Általános Iskoláért” bronz emlékplakett kitüntetésben részesült.
Kovácsné Szabó Éva igazgatónő beszédében külön köszöntötte a jelenlévő Vlasich-Fehér Júlia SZM-elnökasszonyt is, megköszönve a Szülői Munkaközösség segítségét, amellyel az iskolai programokat támogatják. Az ünnepség egyúttal a tiszteletadás pillanata is volt: szeretettel és barátsággal köszöntötte Michael Dorfstättert, a mödlingi Jakob Thoma Mittelschule tanárát. Michael, aki korábbi partneriskolánk kapcsolattartója és egyik legnagyobb támogatója volt, a napokban nyugdíjba vonul, és amiatt látogatott el hozzánk, hogy személyesen is elbúcsúzzon az iskolánktól.
A ballagást és a tanévzáró ünnepélyt az iskolai énekkar dalai színesítették, amelyek még emlékezetesebbé tették a közös pillanatokat.
A ballagó diákoknak sok sikert kívánunk a jövőben, álmaitok váljanak valóra, de maradjanak meg a szép emlékek, amelyek mindig arra emlékeztetnek Titeket, hogy „Jó volt bersekes diáknak lenni”
Minden diákunknak és a szülőknek is nagyon jó pihenést, vidám és élményekkel teli vakációt kívánunk!

Draskaba Eszter
műsorszerkesztő és felkészítő tanár